E-shop, internetový prodej, vchodové a interiérové dveře a zárubně z masivu, kování, Irena Drozenová
dverezahubicku.cz

Montážní návod pro interiérové dveře

Po vybalení z igelitové fólie proveďte povrchovou úpravu!!

 Dveře je vždy nutné nalakovat a to velmi pečlivě ze všech stran. Můžete je před tím mořit či ošetřit lazurou, nikdy však nevynechejte lakování (natíráním či stříkáním), jen tak zamezíte absorpci okolní vlhkosti do dřeva a následnému poškození dveří.

Provedení povrchové úpravy

Před lakováním pečlivě otřete suchým hadříkem, čímž odstraníte nečistoty, prach a otisky.

Lakování provádějte běžně dostupnými syntetickými laky. Ty k venkovnímu použití vydrží déle a dřevo lépe chrání, ale není to nutné. Lakování provádějte nejméně ve 3 vrstvách.

Po nátěru a zaschnutí první napouštěcí vrstvy (může být ředěná dle pokynů výrobce laku) přebrušte natřené plochy smirkovým papírem č.150-240. Potom tento povrch důkladně zbavte prachu a případných nečistot (lze i navlhčeným hadříkem). Po zaschnutí druhého nátěru přebrušte smirkem č.150. Po posledním nátěru již nebrousíme.

V případě, že budete dveře mořit na nějakou barvu, vyberte velmi suchou místnost a zde je nechte asi 1 týden, aby došlo k maximálnímu seschnutí. Potom proveďte vlastní nátěr. Pokud tuto možnost nemáte, ponechte si malé množství mořidla k budoucímu dobarvení na krajích kazet v případě mírného seschnutí. Zejména u moření na velmi tmavý odstín. Dveře namořte na požadovaný odstín a potom nalakujte, opět ve třech vrstvách.

Zasklení dveří

Dveře s mřížkou zasklíváme jedním kusem skla o tloušťce 4mm. Mřížku můžeme použít jako šablonu pro sklenáře (rozměr dle vnitřního osazení mřížky). Zasklíváme tak, že na povrchově upravenou mřížku z vnitřní strany do osazení všech okének nalepíme silikonové (případně molitanové) těsnění o rozměru 4x9mm, odstín dle povrchové úpravy. Běžně ho koupíte v hobbymarketech. Pro šíři dveří 80cm potřebujete celkem cca 15 m těsnění. Takto připravenou mřížku přichytíme pomocí hřebíčků bez hlaviček šikmo ve svislém osazení rámečku. Nezatloukejte hřebíčky z čela – lišta by mohla prasknout a hřebíčky by byly vidět! Vložíme sklo a stejným způsobem přichytíme i mřížku z druhé strany.

Dveře kazetové (dřevěná kazeta nahrazena sklem) zasklíváme každou kazetu samostatným sklem o tloušťce 4mm. Dveře mají z jedné strany rámeček lehce přichycený hřebíčkem, můžete ho použít jako šablonu pro sklenáře. Rámeček povrchově upravíte, vložíte sklo a přichytíte hřebíčky.

  Vlastní montáž

Dveře osazujte a používejte až po nalakování. Nikdy je nedávejte do syrových staveb. Počkejte, až relativní vlhkost klesne na normální mez. I nalakované dveře jsou citlivé na vlhkost. Vlhkosti se jednoduše zbavíte větráním. Dřevu nevadí mráz, dřevu vadí vlhkost. Pozor i na vymalované prostory.

Někdy je nutné upravit panty- jednoduše je pootočte dle potřeby.

POZOR na dveře s dozickým zámkem – pokud je zaklapnete, neotevřete je klíčem jako vložku FAB. Mějte proto po ruce kliku.

Namontujte kliku dle návodu výrobce.

 

V případě nejasností nás kontaktujte, rádi Vám poradíme.