E-shop, internetový prodej, vchodové a interiérové dveře a zárubně z masivu, kování, Irena Drozenová
dverezahubicku.cz

Montážní návod pro eurodveře

Po vybalení z igelitové fólie proveďte povrchovou úpravu – ještě před montáží!!

 Dveře a zárubeň je vždy nutné nalakovat a to velmi pečlivě ze všech stran. Pro provedení povrchové úpravy je nutné použít prostředky určené pro exteriér (silnovrstvá lazura).

Dveře dodáváme nasazené do zárubně. Dveře dodáváme v zaklapnutém stavu (ochrana před poškozením při přepravě). Vložte FABku a otevřete.

Provedení povrchové úpravy

Před lakováním pečlivě otřete suchým hadříkem, čímž odstraníte nečistoty, prach a otisky.

Lakování je nutné provést běžně dostupnými prosředky k venkovnímu použití, a to ve 3 vrstvách.

Po nátěru a zaschnutí první napouštěcí vrstvy (může být ředěná dle pokynů výrobce laku) přebrušte natřené plochy smirkovým papírem č.150-240. Potom tento povrch důkladně zbavte prachu a případných nečistot (lze i navlhčeným hadříkem). Po zaschnutí druhého nátěru přebrušte smirkem č.150. Po posledním nátěru již nebrousíme.

V případě, že budete dveře mořit na nějakou barvu, vyberte velmi suchou místnost a zde je nechte asi 1 týden, aby došlo k maximálnímu seschnutí. Potom proveďte vlastní nátěr. Pokud tuto možnost nemáte, ponechte si malé množství mořidla k budoucímu dobarvení na krajích kazet v případě mírného seschnutí. Zejména u moření na velmi tmavý odstín. Dveře namořte na požadovaný odstín a potom nalakujte, opět ve třech vrstvách.

Po nalakování naneste silikonové těsnění po obvodu kazet. Stačí jen z vnější strany, ale doporučujeme z obou. Toto zatěsnění je nutné kvůli povětrnostním vlivům. Silikon se musí  nanést až na nalakované dřevo, neboť je mastný.

Zasklení dveří

Eurodveře dodáváme již zasklené, a to sklem ditherm, každé sklo o tloušťce 4mm, tzn. dvě skla spojená po obvodu hliníkovou lištou s černým těsněním. Po nalakování naneste silikonové těsnění z obou stran dveří, aby byly spáry mezi kazetami a rámem dveří chráněny před povětrnostními vlivy. Bohužel Vám je nemůžeme dodat již zatěsněné, neboť silikon se nanáší až po povrchové úpravě.

 Vlastní montáž

Usazení trámkové zárubně doporučujeme svěřit odborné firmě. Vždy proveďte nejprve povrchovou úpravu, až potom usazujte. Trámkovou zárubeň doporučujeme usadit ještě před konečnými omítkami a fasádou, které zakryjí spáru mezi zdivem a zárubní. Před prováděním zednických prací je nutné pečlivě překrýt boční plochy zárubně, aby se předešlo poškození nátěru zárubně.

Při usazování zárubně je třeba dodržet následující postup:

Dveře vysaďte ze zárubně.

Zárubeň postavte do stavebního otvoru. Podle toho, jak zárubeň usadíte vzhledem ke zdivu, ovlivníte úhel otevírání dveří. Vyvažte na rovinu a kolmost, zaklínujte. Nasaďte dveře, abyste zkontrolovali, zda nebyla zárubeň při usazování zkřížena. Vysaďte dveře a zárubeň rozepřete latěmi (min. ve 3 místech), které si v místě styku podložte kartonem, aby nedošlo k poškození povrchové úpravy zárubně. Ještě jednou zkontrolujte vodorovnost, svislost, kolmost.

 Nyní zapěníte prostor mezi zárubní a zdí – důležité je to především v místech závěsů a zámku. Na zem si dejte karton, potřebujete-li ochránit podlahu. Pěny dávejte jen málo. Vždy můžete přidat. Pokud se Vám pěna dostane na lakovaný povrch zárubně, vždy to bude trochu vidět. Po vytvrdnutí pěny dle pokynů výrobce pěny odstraňte přebytečné části pěny opatrně nožem.

Nyní je třeba zárubeň zajistit turbošrouby (vruty, které se zaříznou nejen do dřeva, ale i do provrtaného zdiva – postupujte běžným způsobem).

Nasaďte dveře.

Namontujte kliku dle návodu výrobce.

Pokud jste usazovali dveře až po dokončení omítek a fasády, doporučujeme zárubeň olištovat, čímž zakryjete prostor mezi zárubní a zdivem.

 

V případě nejasností nás kontaktujte, rádi Vám poradíme.